LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

‘E kam dashur që në adoleshencë’/ Ismail Kadare rikthehet në Vlorë pas 20 vitesh

11 Prill 2021, 20:36, Kulturë CNA
‘E kam dashur që në adoleshencë’/ Ismail Kadare

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare zhvilloi sot një takim me të rinjtë  e qytetit të Vlorës, për të folur për librin ?Kohë për rrëfim?.

Kadare  u rikthye në qytetin bregdetar pas 20 vitesh, ku theksoi se ka mbet i kënaqur me mirëpritjen dhe se ka pësuar shumë ndryshime të mëdha.

 ?Shoh një Vlorë më të bukur?, tha shkrimtari duke iu referuar ndryshimeve të ndodhura. ?Vlora është qytet i dashur për letërsinë, që e kam dashur që në adoleshencë. Na ka mirëpritur gjithnjë me një cilësi hyjnore që vijon ta ketë edhe sot.

Më vjen mirë që shoh një Vlorë plot ndryshime?, tha Kadare. Shkrimtari iu përgjigj  pyetjeve të të rinjve plot humor./CNA.al

Lajmet e fundit nga