LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I infektuar me Covid prej dy javësh/ Aktori i njohur i intubuar në spitalin “Shefqet Ndroqi”

4 Maj 2021, 15:07, Kulturë CNA
I infektuar me Covid prej dy javësh/ Aktori i njohur i intubuar në

Aktori i njohur Guliem Radoja ndohet në gjendje të rëndë si pasojë e Covid-19.

Ai ndodhet i shtruar në spitalin  ?Shefqet Ndroqi? dhe mbrëmjen e së hënës u transportua në gjendje të intubuar nga spitali i Durrësit, ku kishte dy javë që trajtohej.

Sipas mjekëve të sanatoriumit, mushkëritë i ka të prekur në masën 100% dhe  Abc shkruan se ai vuan edhe nga disa sëmundje të tjera kardiake.

Shumë kolegë  i kanë bërë apel shtetit që ia të kurohej jashtë shtetit, por gjendja e tij shëndetësore nuk e lejon këtë gjë./CNA.al

Lajmet e fundit nga