LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dedikim prekës për Guljelm Radojën/ Zamira Kita: Do na mungosh, humbje e madhe për artin

5 Maj 2021, 15:20, Kulturë CNA
Dedikim prekës për Guljelm Radojën/ Zamira Kita: Do na mungosh,

Drejtoresha e Teatrit të Korçës Zamira Kita nëpërmjet rrjeteve sociale ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta e aktorit të madh Guljelm Radoja i cili nuk e mundi dot betejën me Covid 19.

Kita e cilëson ikjen e Radojës një humbje të madhe për artin dhe shoqërinë shqiptare, duke theksuar se do i mungojë shoqëria, buzëqeshja dhe fjalët e tij.

?Lamtumire Guljem Radoja! Do na mungosh shumeeee, do na mungosh ne Koko Fest, ne Teatri Korce, ne rrugicat dhe lokalet e Korces! Do na mungoje shoqeria jote, buzeqeshja, fjalet e tua…? Do me mungoje thirrja jote plot dashuri ? Zamo?!

Ikja jote eshte humbje e madhe per artin dhe shoqerine shqiptare! Ti ishe artist i madh dhe do te jesh i tille ne perjetesi! Prehu i qete mik i dashur!Lamtumire?, ka shkruar Kita./ CNA.al

Lajmet e fundit nga