LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si do të dukej makina vetë-drejtuese e Apple në 2024?

25 Dhjetor 2020, 13:59, Tech CNA
Si do të dukej makina vetë-drejtuese e Apple në 2024?

Një tifoz i Apple ka realizuar një video mahnitëse që tregon dizenjimin e makinës vetë-drejtuese të Apple.

Përdoruesi i YouTube Concept Creator bashkoi prezantime mbresëlënëse 3D të automjetit .Brenda burimeve zbuluan në fillim të kësaj jave se Apple ka në plan të lëshojë makinën tepër sekrete në 2024 .

Ai tha se filloi të bashkonte modelet “disa kohë më parë” por ndjeu se ishte koha e duhur për t’i lëshuar pas zbulimeve të kësaj jave.

Makina në klip përmban një ngjyrë gri që i ngjan kufjeve te reja Apple AirPods Max . Dizajni klasik  i Apple i jep automjetit një pamje futuristike. Logoja e krijuesit të iPhone është e stampuar në pjesën e përparme dhe fenerët shtrihen gjatë në pjesën e përparme.

Concept Creator ka dyshime nëse Apple do ta përfundoje projektin, i cili ka qenë në punë për disa kohë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga