LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kufjet e reja Apple të AirPods Max kushtojnë më shumë se një iPhone SE

12 Dhjetor 2020, 13:34, Tech CNA
Kufjet e reja Apple të AirPods Max kushtojnë më shumë se

Apple po zgjeron formacionin e saj të njohur AirPods me një palë kufje shumë të shtrenjta.

Kompania njoftoi të martën se kufjet e quajtura AirPods Max kushtojnë 549 dollarë. Për krahasim, iPhone SE fillon me 399 dollarë dhe iPhone 12 i sapo lansuar është 699 dollarë. Ndërkohë, AirPods bazë të tij kushtojnë 199 dollarë.

Gjithashtu eshte më e shtrenjtë se ofertat e tjera të ngjashme: Kufjet e Bose’s Zhurma-Anulimi 700 kushtojnë 339 $ dhe Beats Studio 3 kushtojnë 349 $.

Kufjet me valë vijnë me anulimin e zhurmës dhe aftësitë e integruara Siri. Ato gjithashtu vijnë me mënyrën e njohur Transparencë nga homologu i Apple në vesh, AirPods Pro, i cili ju lejon të dëgjoni disa nga bota përreth jush.

Apple premton rreth 20 orë jetëgjatësi të baterisë përpara se të rimbushet. Kur vendosen brenda “kutisë inteligjente” të hollë, ato hyjnë në një modalitet me fuqi të ulët që synon të ruajë atë bateri. Kufjet mund të kalojnë midis pajisjeve të Apple, të tilla si iPhone në iPad në Mac.

AirPods Max, i cili fillon më 15 dhjetor, do të vijë në hapësirë ??gri, argjend, blu, jeshile dhe rozë.

Linja e produkteve AirPods të Apple ka provuar të jetë një sukses i madh për Apple por lëvizja ngre pikëpyetje se çfarë do të thotë kjo për Beats, markën e kufjeve të nivelit të lartë që bleu në 2014 për 3 miliardë dollare.

Është një periudhë e vështirë e vitit për Apple që të nxjerrë produkte të reja – shumica e njoftimeve të saj vijnë shumë përpara sezonit të blerjeve të festave. Por thashethemet filluan të qarkullojnë javën e kaluar kur Apple thuhet se dërgoi një memo për ofruesit e shërbimeve në lidhje me një ndryshim të ardhshëm në Apple Care.

Kompania gjithashtu njoftoi përvojën e saj të stërvitjes Fitness + të ndërtuar rreth Apple Ëatch do të debutojë më 14 dhjetor. Shërbimi i pajtimit, i cili është 9,99 dollarë në muaj për 79,99 dollarë për vitin, përfshin yoga, vallëzim, thelbësor, trajnim me interval të intensitetit të lartë dhe aktivitete të tjera të fitnesit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga