LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Facebook, Messenger dhe Instagram rikthehen pas ndërprerjes misterioze

11 Dhjetor 2020, 14:02, Tech CNA
Facebook, Messenger dhe Instagram rikthehen pas ndërprerjes misterioze

Sistemet e mesazheve në treshen e aplikacioneve në pronësi të Facebook ranë misteriozisht të enjten në mëngjes për disa orë. Gjurmuesi online i ndërprerjeve Down Detector regjistroi mijëra ankesa menjëherë pas orës 10 të mëngjesit në Mbretërinë e Bashkuar. Dhe Facebook konfirmoi se disa përdorues po përjetojnë probleme.

Shumica e çështjeve dukej se kishin të bënin me mesazhet posaçërisht në Messenger. Por disa përdorues gjithashtu paralajmëruan që Facebook dhe Instagram kishin ndaluar së punuari gjithashtu.

Faqja zyrtare e statusit të Facebook sugjeron se kishte çështje të vazhdueshme. Dhe në një deklaratë dërguar The Sun, një zëdhënës i Facebook tha: “Ne jemi të vetëdijshëm se disa njerëz kanë probleme me dërgimin e mesazheve në Messenger, Instagram dhe Chat në Vendin e Punës.Ne po punojmë për t’i kthyer gjërat në normalitet sa më shpejt të jetë e mundur.” Firma më vonë lëshoi ??një deklaratë të dytë pasi rregulloi problemin.”Më herët sot, disa njerëz kanë përjetuar probleme me dërgimin ose marrjen e mesazheve në Messenger, Instagram ose Biseda në Vendin e Punës“, tha një zëdhënës i Facebook për The Sun. “Çështja është zgjidhur që nga ajo kohë dhe ne kërkojmë falje për shqetësimet.”/ CNA.al

Marre nga The Sun.

Lajmet e fundit nga