LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbajnë më shumë mikrobe se tualeti/ Si të pastroni telefonët dhe tabletët?

23 Nëntor 2020, 13:13, Tech CNA
Mbajnë më shumë mikrobe se tualeti/ Si të pastroni

Studimet kanë treguar se telefonat celular përmbajnë më shumë mikorbe sesa ndenjësja e WC-së.

Merrni një rrobë mikrobër dhe një sasi shumë të vogël uji, të cilën e hedhim te rroba jo direkt te paisja (sigurisht për të evituar që të futet brenda në paisje).

Rroba mikrobër do të ndihmoj të heqë bakteret nga sipërfaqa e aparatit. Nëse dëshiron mund të shtosh edhe një sasi të vogël alkooli mbi rrobën mikrobër për të arritur një largim maksimal të këtyre baktereve nga telefoni./ CNA.al

Lajmet e fundit nga