LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekrani i iPhone 12 Mini është shumë rezistent, thuajse i pathyeshëm

17 Nëntor 2020, 12:52, Tech CNA
Ekrani i iPhone 12 Mini është shumë rezistent, thuajse i

Kjo ndodh me xhamin e iPhone Mini kur bie në dysheme nga një distancë prej gati 3 metrash.Vit pas viti, prodhuesit e celularëve mburren se kanë ndërtuar xhamin më të mirë në botë në telefonin inteligjent.Sidoqoftë, në testet pasuese, pajisjet rrallë rezultojnë rezistente siç sugjerojnë departamentet e reklamave të prodhuesve.

Këtë vit Apple i bëri njerëzit të ulen dhe të marrin vesh se e kanë përforcuar xhamin me një të ashtuquajtur ?Mburoja Qeramike?. Kjo ka rezistencë ndaj rënies katër herë më të mirë se modeli i vitit të kaluar.

Disa ditë pasi iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro ishin në dispozicion, testet e para u shfaqën në internet. Kolegët në Cnet donin të dinin se sa i fuqishëm është ekrani i iPhone 12 Mini, i cili është bërë i disponueshëm vetëm kohët e fundit.

Për ta bërë këtë, ata e lëshuan pajisjen në trotuar nga pak më pak se 1, 2 dhe pak më pak se 3 metra.iPhone 12 Mini kaloi këto teste të qëndrueshmërisë. Edhe pasi të dy ?bien? nga një lartësi prej gati 3 metrash, ekrani nuk tregoi dëmtime. Trajtimi i sipërfaqes me sa duket është suksesi i Apple. Por kjo nuk do të thotë që pjesa tjetër e iPhone nuk ishte dëmtuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga