LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO-Së shpejti në të gjithë Europën/ Zbulohet çmimi marramendës i makinës fluturuese me tre rrota

2 Nëntor 2020, 13:18, Tech CNA
FOTO-Së shpejti në të gjithë Europën/ Zbulohet

Rregullatori Europian për Mjetet Motorike ka dhënë leje që të dalë në përdorim makina fluturuese me tre rrota.

Prej këtij momenti, makina e quajtur ?PAL-V Liberty? e ka rrugën e hapur për të pushtuar gjithë Europën.E prodhuar në Holandë, ajo ka një çmim marramendës prej 300 mijë dollarësh.

Sipas The Times, deri tani janë marrë 80 porosi për këtë makinë fluturuese e cila pritet të dalë në treg në vitin 2022.

Firma Hollandeze këtë javë njoftoi se Liberty ishte çertifikuar për përdorimin e rrugëve në Evropë. Për ta arritur këtë, automjeti duhej t?i nënshtrohej një sërë testesh sfiduese, përfshirë provat për ngasje me shpejtësi të lartë, si dhe emetimet dhe nivelet e zhurmës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga