LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spotify zbulon këngët më të transmetuara të vitit 2020/ Ja në cilin vend renditet Dua Lipa

1 Dhjetor 2020, 14:20, Tech CNA
Spotify zbulon këngët më të transmetuara të vitit 2020/

Drake, Bad Bunny, Dua Lipa dhe The Weeknd janë ndër artistët më të transmetuar të vitit 2020, sipas shifrave nga Spotify.

Drake është artisti më i njohur në Mbretërinë e Bashkuar, duke kërkuar pozicionin numër një nga Ed Sheeran.?Blinding Lights? e Weeknd ishte kënga më e luajtur në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa “Divisely Uninspired To A Hellish Extent” i Lewis Capaldi ishte albumi kryesor.Dhe Bad Bunny është artisti më i madh globalisht, që ka grumbulluar 8.3 miliardë transmetime.

Albumi i dytë i yllit Porto Rikan, YHLQMDLG shënoi 3.3 miliardë transmetime, pasuar nga The Weeknd’s ?After Hours? dhe Post Malone’s ?Hollywood’s Bleeding?.

?Fine Line? i Harry Styles dhe ?Future Nostalgjia? e Dua Lipa zunë përkatësisht vendin e katërt dhe të pestë.

Spotify tha se zhanri më i popullarizuar i vitit 2020 ishte muzika pop – duke pasqyruar një rritje të muzikës më të lumtur, uptempo gjatë pandemisë.

Podcaster Joe Rogan, i cili nënshkroi një marrëveshje ekskluzive me Spotify në fillim të këtij viti , ishte përgjegjës për podcastin më të dëgjuar të shërbimit. Shfaqje të tjera të njohura përfshinin Rosie dhe Chris Ramsey me ?Sh * ged Married Annoyed?, dhe Biseda e Përditshme e Lajmeve e Times./ CNA.al

Lajmet e fundit nga