LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tipari i ri “Together”/ 49 pjesëmarrës në një ekran të vetëm

21 Dhjetor 2020, 15:42, Tech CNA
Tipari i ri “Together”/ 49 pjesëmarrës në një

Tipari i ri në Skype është frymëzuar nga Teams nga Microsoft. Një modalitet i ri i quajtur Together po përdoret shumë nga adhuruesit e rrjetve sociale.

Karakteristika e re e cila është në dispozicion me përditësimin më të fundit në Ëindoës, Mac, Linux dhe në internet, Together përdor inteligjencën artificiale për të vendosur pjesëmarrësit e një takimi me video në një prapavijë të përbashkët, ashtu si të ishin në të njëjtën dhomë.

Përveç kësaj mënyre të re me funksionin Together, Skype po merr gjithashtu një modalitet të quajtur Large Grid që mund të shfaqë deri në 49 pjesëmarrës të takimeve në të njëjtën kohë në një ekran të vetëm.

Kjo është një tjetër tipar që bëri debutimin e saj në Teams të Microsoft dhe është interesante të shihet se si Microsoft po përpiqet të arrijë një lloj barazie funksionesh midis dy aplikacioneve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga