“Shpresoja mos përfundoja te spitalet Covid”/ Hoxha: U kurova në privat! Jepen receta me WhatsApp

27 Nëntor 2020, 11:21, Aktualitet CNA
“Shpresoja mos përfundoja te spitalet Covid”/ Hoxha: U kurova

Gazetari Artan Hoxha ka rrëfyer ?luftën? e tij me Covid-19.

Ai tha se ka marrë trajtime në një spital privat, ndërsa theksoi se gjëja e parë që i shkoi ndërmend ishte të mos përfundonte në spitalet Covid.

?Kam parë mijëra mesazhe dhe receta që jepen me WhatsApp. Si mund te jepen këto receta kur një njeri mund të ketë të tjera sëmundje bashkëshoqëruese. Shërbimi spitalor që shohim cdo dit është gjëja e fundit, uroj që njerëzit të mos shkojnë te siptali, vajtja tek spitali është fundi. I bëj apel mjekëve mos i bëni pis bluzta tuaja në interes të politikës. Ne nuk e kemi me mjekët, nuk kemi asgjë më ta, duam thjesht tu shërbejnë qytetarëe dhe të na thonë të vërtetën. Gjëja e parë që më shkoi ndërmend ishte të mos përfundoja të spitalet Covid. Arrita të marr trajtim në sitalin privat, edhe pse mu rekomandua të shkoja jashtë shtetit. Më dha tempreturë të lartë dhe deri ditën e pestë pata temperaturë nuk lëvizte dhe kjo ndikoi që edhe parametrat e tjera të rëndoheshin?, u shpreh Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga