Covid pushton Shtëpinë e Fëmijëve në Vlorë/ Rezulton pozitive një punonjëse

27 Nëntor 2020, 09:31, Aktualitet CNA
Covid pushton Shtëpinë e Fëmijëve në Vlorë/

Një punonjëse e Shtëpisë së Foshnjës në Vlorë ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Gruaja e moshës 54-vjeç me detyrë sanitare në këtë institucion, pas shfaqjes së simptomave dhe kryerjes së tamponit, ka rezultuar mbartëse e virusit.

Kjo ka bërë që të kryehet tampon dhe për tre pjestarë të tjerë të stafit, ndërkohë që përgjigjet nuk kanë dalë ende.

Për shkak të situatës së Covidit Shtëpia e Foshnjës në Vlorë funksionon me karantinim dy javor për çdo grup stafi./CNA.al.

Lajmet e fundit nga