Foto-Me raki dhe shoqëri/ Meta “shkelës i rregullt” i masave anti Covid

26 Nëntor 2020, 14:25, Aktualitet CNA
Foto-Me raki dhe shoqëri/ Meta “shkelës i rregullt” i

Presidenti Ilir Meta vazhdon të jetë një ?shkelës i rregullt? i masave anti Covid.

Së fundmi Meta është shfaqur në një ambient me më shumë se 10 persona, totalisht kundër masave të vendosura nga Komiteti Teknik i Ekspertëve. Presidenti shafqet në një lokal në Spitallë, në Durrës duke u përqafuar me një person dhe duke konsumuar raki.

Shpesh herë, në kulmin e pandemisë Meta ka zhvilluar takime me shumë persona madje ja ka marrë këngës e valles.

Jo vetëm presidenti, por edhe bashkëshortja e tij, njëkohësisht kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është shfaqur gjithmonë duke thyer rregullat kundër përhapjes së koronavirust. Madje ajo është gjobitur dy herë nga policia për mosmbajtjen e maskës./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga