Manastirliu kujton sakrificat e ekipeve mjekësore gjatë tërmetit/ Do ta fitojmë edhe këtë luftë

26 Nëntor 2020, 08:27, Aktualitet CNA
Manastirliu kujton sakrificat e ekipeve mjekësore gjatë tërmetit/

Ministrja e Shëndetësië, Ogerta Manastirliu ka kujtuar 1-vjetorin e tërmetit tragjik.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ministrja shkruan se se një vit më parë ekipet mjekësore dhanë një provë force dhe vetëmohimi.

Më tej Manastirliu shkruan se sot jemi në mes të një tjetër sprove por me përkushtim, durim e solidaritet do t?a fitojmë edhe këtë luftë.

?Si sot një vit më parë ekipet tona mjekësore na dhanë një provë të jashtëzakonshme force e vetmohimi ndaj një tragjedie që goditi në zemër vendin tonë, tërmeti i 26 Nëntorit

Sot jemi në mes të një tjetër sprove, që kërcënon shëndetin dhe jetën por me përkushtimin dhe shpirtin e sakrificës të mjekëve dhe infermierëve tanë dhe me durimin e solidaritetin e të gjithëve, do ta fitojmë së bashku edhe këtë luftë?, shkruan Manastirliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga