LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ansambli i Këngës dhe Valles performon në spitalin Covid 2/ Pacientët dhe stafi mbushin ballkonet

25 Nëntor 2020, 10:23, Aktualitet CNA
Ansambli i Këngës dhe Valles performon në spitalin Covid 2/

Pacientët e infektuar me Civid të cilët po trajtohen në spital janë duke kaluar momente të vështira. Ankthi dhe stresi që është krijuar por edhe mungesa e kontakteve me familjarët ka bërë që gjendja e tyre të jetë jo shumë e qëndrueshme.

Ansambli i Këngëve dhe Valleve është duke performuar në këto momente para spitalit covid2 ?Shefqet Ndroqi?, ku janë pacientët e infektuar nga virusi.

Siç shihet nga fotot e mëposhtme, stafi mjekësor i spitalit dhe pacientët e prekur nga Covid-19 kanë dalë në balloket e dhomave ku marrin kurim për të shijuar këngët e kënduara nga Ansambli, ndërsa nuk mungojnë as duartrokitjet për ta..CNA.al.

 

 

 

Lajmet e fundit nga