LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kuvendi merr leje nga Komiteti Teknik/ Të enjte mblidhet në seancë plenare

24 Nëntor 2020, 12:26, Aktualitet CNA
Kuvendi merr leje nga Komiteti Teknik/ Të enjte mblidhet në

Kuvendi do të mblidhet ditën e enjte një seancë plenare.

Pas vendimit të Komitetit Teksnik ku ndalohet grumbullimi më shumë se 10 veta në ambiente të hapura dhe të mbyllura, Kuvendi i anuloj seancat plenare, duke zhvilluar vetëm komisionet parlamentare përmes platformën online.

Por këtë javë, Kuvendi ka marrë leje nga Komiteti për zhvillimin e seancës, e cila do të nis në orën 10:00 me një interpelancë me kryeministrin Edi Rama, kërkuar nga deputeti i opozitës Ralf Gjoni.

Më tej do të ketë edhe një interpelancë edhe me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, kërkuar nga një grup deputetësh për situataën që është krijuar në vendin tonë për shkak të pandemisë Covid-19.

Ligjvënësit do të rrëzojnë në seancën e kësaj të enjteje edhe dekretin e presidentit Ilir Meta ?Për gjendjen civile?, si dhe do të votojnë edhe një sërë projektligjesh që janë miratuar në komisionet parlamentare./CNA.al.

Lajmet e fundit nga