LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau shokun në sy të djalit/ Gjykata dënon me 30 vite burg Islam Myrtajn

24 Nëntor 2020, 10:46, Aktualitet CNA
Vrau shokun në sy të djalit/ Gjykata dënon me 30 vite burg Islam

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 30 vite burg Islam Myrtajn pasi vrau shokun e tij, Haxhi Bazhinozin.

Myrtaj vrau Baçinozin pasi ky i fundit i kishte 45 mijë euro borxh. Ngjarrja ka ndodhur në 16 mars të vitit 2019 tek kodrat e Liqenit Artificial në Tiranë. Haxhi Baçinozi u qëllua për vdekje teksa bënte vrap me të birin tek Liqeni Artificial.

Myrtaj u dënua për vrasje me paramendim dhe dhe armëmbajtje pa leje.

 

Lajmet e fundit nga