LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Covid-19 “pushton” Gjirokastrën/ 71 raste të reja, mbyllen disa zyra në Bashki

23 Nëntor 2020, 12:00, Aktualitet CNA
Covid-19 “pushton” Gjirokastrën/ 71 raste të reja, mbyllen

Në Gjirokastër janë rritur rastet e personave të infektuar me koronavirus.

Mësohet se disa punonjës të Bashkisë së Gjirokastrës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Duke qenë se janë zbuluar 71 raste të reja me koronavirus në kwtw qytet, janë mbyllur disa zyra në Bashki. Pas Tiranës, Gjirokastra është vatra më e madhe e infektimeve në vend.

Por COVID ka hyrë edhe në disa banka të nivelit të dytë në këtë qark dhe  si pasojë janë mbyllur edhe disa zyra të tyre në mënyrë të pjesshme.

Po ashtu është mbyllur edhe një fabrikë dhe pritet të bëhet dezinfektimi, pasi janë infektuar me koronavirus disa punonjës./CNA.al.

Lajmet e fundit nga