LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një tjetër intelektual i shtohet Lëvizjes për Ndryshim/ Jurgen Drrasati i bashkohet forumit rinor

22 Nëntor 2020, 15:31, Aktualitet CNA
Një tjetër intelektual i shtohet Lëvizjes për Ndryshim/

Lëvizja për Ndryshim po zgjerohet çdo ditë e më shumë, ku të rinj intelektual po i bashkohen kësaj force politike. Jurgen Drrasati është emri më i ri që i bashkohe Lëvizjes, në forumin rinor të saj.

Drrasati ka lindur në Shkodër dhe është arsimuar në Romë.

Aktualisht ai po studion në Universitetin ?La Sapienza? për Shkenca Politike dhe Marrëdhënie Ndërkombëtare.

?Jurgen Drrasati eshte nje tjeter i ri qe i bashkohet Levizjes per Ndryshim , ne Forumin Rinor te saj! Ai ka lindur ne Shkoder ne 1995.

Ka bere liceun ne Rome . tani studjon ne Universitetin ?La Sapienza? per Shkenca Politike dhe Marredhenie Nderkombetare.

Ai eshte aktivist politik si dhe eshte i angazhuar si vullnetar ne shoqata humanitare?, thuhet në njoftimin e Lëvizjes për Ndryshim./ CNA.al.

Lajmet e fundit nga