LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon infektimi në rradhët e bluzave të bardha/ Mjeku neurolog shtrohet në spitalin Infektiv

22 Nëntor 2020, 09:17, Aktualitet CNA
Vijon infektimi në rradhët e bluzave të bardha/ Mjeku neurolog

Vijon infektimi në rradhët e bluazave të bardha.

Drini Dobi, mjek neurolog në qendrën Spitalore Universitare ?Nënë Tereza? është infektuar me COVID-19.

Pasi gjendja e tij shëndetësore është rënduar, ai është shtruar në spitalin Infektiv, dhe ndodhet nën  kujdesin e mjekëve.

Përpara se ai vetë të prekej nga COVID bënte apele  kundrejt qytetarëve që të respektojnë masat anti-COVID./CNA.al.

 

Lajmet e fundit nga