LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Je shumë qelbësirë”/ Plas debati në studio, i ftuari i drejtohet keq Arian Çanit

21 Nëntor 2020, 07:21, Aktualitet CNA
“Je shumë qelbësirë”/ Plas debati në studio, i

Studiuesi Agron Dalipaj ka qenë mbrëmë i ftuar në emsionin ?Zone e lirë? të Arian Çanit ku nuk ka kursyer edhe kritikat e sharjet ndaj këtij të fundit.

Dalipaj ka hedhur disa akuza për gjuhën shqipe ndaj Akademisë së Shkencave të Shqipërisë dhe Akademisë së Studimeve Albanologjike. Ai e quajtuar Çanin qelbësirë ndërsa po ankohej për minutazhin që kishte në dispozicion në emision.

?Më thanë miqtë mos shko tek Çani se ai bën lloj lloj sharjesh. Kjo është hera e tretë që vij këtu. Por unë mendoj se ti je personazh interesant në botën e gazetarisë shqiptare dhe je shumë qelbësirë?, u shpreh Dalipaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga