LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Adriatik Llalla i pandehur/ Ambasadorja Kim i rikujton ndalimin për hyrjen në SHBA

20 Nëntor 2020, 11:49, Aktualitet CNA
Adriatik Llalla i pandehur/ Ambasadorja Kim i rikujton ndalimin për hyrjen

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim ka reaguar pas kalimit për gjykim të dosjes së ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, i cili tashmë pritet të ulet në bankën e të akuzuarve për mosdeklarimin e pasurisë në tre raste.

Ambasadorja Kim ka ripostuar në Tëitter, vendimin e DASH që i ndalon hyrjen në SHBA Llallës dhe anëtarëve të tjerë të familjes së tij. Kim shkruan ?Vetëm një kujtesë, se ku vendim është ende në fuqi?.

Kujtojmë se Llalla u shpall ?non-grata? nga Sekretari i Shtetit Rex Tillerson, pasi u vërtetua përfshirja e tij në korrupsion./CNA.al

Lajmet e fundit nga