LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryebashkiaku i Kavajës ka dy fjalë për Andi Lilën/ Të rinjtë kanë nevojë për motivim dhe jo për "shpërqëndrim"

19 Nëntor 2020, 13:51, Aktualitet CNA

Redjan Krali, kryetar i Bashkisë së Kavajës ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në Kavajë, ku futbollisti Andi Lila u nxorr nga fusha ndërkohë që po jepte një intervistë.

Krali shkruan në rrjetet sociale se Lila është sot i mbështetur nga ata që dje e e votonin kundër.

Kreu i Bashkisë Kavajë shkruan se Andi Lila është qytetar nderi për të gjithë kontributin që ka dhënë për futbollin, por që ai e di mirë që në një ambient ku të rinjtë stërviten ka nevojë për motivim dhe jo për ?shpërqëndrim?.

??dhe ai që u votua më shumë kundra (nga ato për të cilët sot papritur u bë hero), papritmas u bë ?deputet?? kështu mbaron përralla dhe të gjithë u rikthyen në gjumë (ajo që dijnë të bëjnë më mirë). Bashkia Kavajë në të cilën kam nderin të shërbej si Kryetar i saj është e çdo qytetari, pa dallim bindjesh e ngjyrash e aq më pak ambiciesh politike. Andi Lila është qytetar nderi për të gjithë kontributin që ka dhënë për futbollin, aq më tepër në një qytet kaq dashamirës ndaj sportit siç është qyteti jonë.

Andi Lila gjithashtu e di fort mirë që në një ambient ku të rinjtë tanë sot stërviten për të qenë nesër në lartësinë e tij në karrierën që kanë zgjedhur, kanë nevojë për motivim, mbështetje, regjim strikt dhe absolutisht jo ?shpërqëndrim?. Pikërisht në ndihmë të kësaj llogjike futen Institucionet përkatëse. Fusha vërtet është e çdo qytetari, jo vetëm e atyre që janë rritur e formuar në të por funksioni i saj prioritar është stërvitja e fëmijëve?, shkruan Krali në Facebok./CNA.al

Lajmet e fundit nga