LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Basha “shkëlqen” sërish në matematikë/ Bën gafën e radhës

19 Nëntor 2020, 21:28, Aktualitet CNA

Nuk kanë të ndalur gafat e kryedemokratit, Lulzim Basha! Numri 1 i Partisë Demokratike bëri sërish llogaritë gabim kur nisi të numërojë popullsinë totale të shqiptarëve të Shqipërisë dhe Kosovës.

Në emisionin “Opinion”, Basha u shpreh se ka përgjegjësi për 3 milionë shqiptarë në Shqipëri dhe 5 milionë shqiptarë në Kosovë, pra 8 milionë shqiptarë në total. Por, për Bashën, 3 milionë dhe 5 milionë bëjnë 7 milionë.

?Nga akuzat ndaj meje dëmtohen 3 milionë shqiptarë në Shqipëri,plus 5 milionë në Kosovë, dhe 7 milionë shqiptarë të tjerë në gjithë botën”, tha Basha./ CNA.al.

Lajmet e fundit nga