LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla merret i pandehur/ Gjykata i heq sekuestron

19 Nëntor 2020, 14:41, Aktualitet CNA

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion dërgon për gjykim ish kryeprokurorin Adriatik Llalla i cili akuzohet për fshehje pasurie.

Ndërkohë Gjykaka e Posaçme anti-Korrupsion i ka hequr sekuestron pasurive të Llallës. Sipas Kodit Penal akuza ndaj Llallës është ajo e nenit 257/a paragrafi dytë me një marzh dënimi gjobë deri në tre vite burg.

“Fshehja ose deklarimi i rremë i pasurive, interesave privatë të personave të zgjedhur dhe nëpunësve publik ose i çdo personi tjetër që ka detyrimin ligjor për deklarim, dënohet me gjobë ose me burgim deri në tre vjet”, thuhet në ligj. /CNA.al

Lajmet e fundit nga