LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ISHSH Gjirokastër gjobë të majme 4 qytetarve që thyen karantinën/ Mbyllet pjesërisht Drejtoria e Tatimeve

21 Nëntor 2020, 15:36, Aktualitet CNA
ISHSH Gjirokastër gjobë të majme 4 qytetarve që thyen

Situata e koronavirusit në vendit tonë mbetet mjaft shqetësuese. Inspektorati Shëndetësor Shtetëror Gjirokastër ka gjobitur disa qytetarë të cilët kanë thyer rregullat. Mësohet se janë gjobitur me 700 mijë lekë të rinj katër persona për thyerje të karantinës.

Ndërkohë 7 punonjës të Drejtorisë së Tatimeve kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, dhe kjo ka bërë që ky institucion të mbyllet pjesërisht.

Përhapja e lartë e koronavirusit ka bërë që të mbyllen dy fasoneri në qytetin e Përmetit dhe një në Gjirokastër.

Në spitalin rajonal ?Omer Nishani? po dezinfektohen ambinetet dhe janë izoluar 7 persona pozitiv me koronavirus, 4 infermiere dhe 3 sanitare.

Gjatë 24 orëve në vendit tonë janë shënuar 13 viktima dhe 737 raste të reja me Covid-19./CNA.al

Lajmet e fundit nga