LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Njëri nga pasagjerët ishte i infektuar me Covid-19/ Pala greke kthen autobusin me 40 shqiptarë

22 Nëntor 2020, 12:17, Aktualitet CNA

Një autobus me 40 shqiptarë është kthyer mprapsht nga pala greke pasi një nga pasagjerët ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Mësohet se i infektuar me Covid-19 është 54-vjeçar nga Fieri me iniciale G.M. 56-vjeçari kishte në dorë një analizë në të cilën thuhej se ai ishte negativ ndaj koronavirusit por nga testet e shpejta të zhvilluara në kufi rezultoi se ai ishte i infektuar.

I gjithë autobusi i mbushur me punonjës sezonal është kthyer, pasi kjo është procedura që ndiqet në të tilla raste.

Situata e koronavirusit në vendit tonë dhe në Greqi vijon të mbetet shumë shqetësuese, ku çdo ditë regjistrohen qindra të prekur me koronavirus./CNA.al

Lajmet e fundit nga