LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tjetërsimi i pronave/ Gjykata e Lezhës ndryshon masën për ish-deputetin Arben Ndoka

23 Nëntor 2020, 09:58, Aktualitet CNA
Tjetërsimi i pronave/ Gjykata e Lezhës ndryshon masën për

Gjykata e Lezhës ka vendosur masën detyrim paraqitje për Arben Ndokën. Ndoka ndodhej në arrest shtëpie dhe akuzohet si i përfshirë në tjetërsimin e pronave tek Rana e Hedhun.

Dosja e Arben Ndokës u veçua nga dosja e Tjetërsimit të pronave.

Kujtojmë që dosja e ish-deputetit u kalua nga GJKKKO tek Gjykata e Lezhës. Ndërkohë në Gjykatë vazhdon gjykimi për pjesën tjetër të grupit mes tyre dhe për Xhevi Ndokën, vëllai ish-deputetit.

Arben Ndoka akuzohet së bashku me 12 persona të tjerë për tjetërsim pronash në ?Rana e Hedhun? në Lezhë. Në vitin 2016 si pjesë e dosjes së famshme ?339?, Ndokajt dolën në përgjime me Avdylajt e Shijakut për trafik droge dhe nga këto përgjime prokuroria konstatoi edhe çështjen e ?Ranës së hedhur?./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga