LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Koronavirusi lë në shtëpi studentët/ Mësimi do të vijojë online

23 Nëntor 2020, 09:41, Aktualitet CNA
Koronavirusi lë në shtëpi studentët/ Mësimi do të

Gjatë konferencës së komitetit teknik të ekspertëve , zv.ministrja Rakacolli u shpreh se mësimi në Universitete di të vazhdojë online dhe ëpr një periudhë kohe.

Ajo sqaroi se nëse do merren apo jo masa të tjera varet nga shifrat ditore dhe javore.

?Mësimi në Universiteti do të vazhdojë online dhe për një periudhë kohe. Masat e tjera do të jenë në varësi të vlerësimeve ditorë dhe javore. Nëse do të ndryshojnë numrat do të marrin masa të tjera. Beteja me Covid nuk është vetëm betejë spitalore.

Nëse qytetarët do të zbatojnë masat do të kemi mundësi të ndalojmë pandeminë. Qytetarët duhet të mbajnë maskat, të mos grumbudhohemi, të evitojmë pjesëmarrjet në ceremonitë familjare dhe aktivitete kulturore e sportive?, tha Rakacolli./CNA.al

Lajmet e fundit nga