LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet vendimi i ri/ Si do bëhet kalimi për në Malin e Zi

23 Nëntor 2020, 11:08, Aktualitet CNA
Zbardhet vendimi i ri/ Si do bëhet kalimi për në Malin e Zi

Mali i Zi për shkak të rritjes së numrit të lartë të rasteve të reja me Covid ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve dhe ka shtuar masat në pikat kufitare.

Së fundmi fundmi në kuadër të masave të shtuara drejtoria e migracionit në Shkodër dhe policia kufitare në hanin e Hotit dhe Murriqan kanë bërë me dije masat kufizuese që duhet të respektohen nga çdo qytetar që kërkon të futet në Malin e Zi.

Sipas këtij vendimi shqiptarët të cilët duan që të udhëtojnë në drejtim të Malit të Zi duhet që të kenë me vete përgjigjen e tamponit.

“Stacionet e Policisë Kufitare Hani i Hotit dhe Muriqan: Njoftojmë të gjithë qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Malit të Zi, se duke patur përgjigjen e tamponit të tyre, mund të lëvizin normalisht drejt vendit fqinjë.

Ky rregull do të jetë i vlefshëm për javët në vijim, deri në një urdhër të dytë, nga e hëna në të premte ora 22:00”, njofton Drejtoria Vendore e Kufirit./CNA.al.

Lajmet e fundit nga