LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E dogjën” në mes të pandemisë/ Ditëlindja e Bes Kallakut dhe gjoba e Metës bën bujë në mediat greke

24 Nëntor 2020, 11:43, Aktualitet CNA
“E dogjën” në mes të pandemisë/ Ditëlindja

Festa e ditëlindjes së aktorit Bes Kallakut ku u gjobitën 30 persona mes tyre edhe Presidenti Ilir Meta dhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë bujë dhe në mediat greke.

Në median e njohur greke, ?Protothema? shkruan se Presidenti i Republikës së Shqipërisë është gjobitur me 80 euro pasi shkeli masat anti-Covid.

?Presidenti shqiptar dhe gruaja e tij Monika Kryemadhi, ushëheqëse LSI-së, mori pjesë në një festë ditëlindjeje të aktorit të njohur Bes Kallaku të organizuar në një restorant në fshatin Lakna në komunën e Kolonia? shkruan media greke.

Kujtojmë se në datë 20 nëntor aktori i njohur Bes Kallaku festoi 35 vjetorin e lindjes në një lokal në Laknas të Kamzës duke thyer rregullat e vendosura për parandalimin e përhapjes së Covid. Policia gjobiti 30 persona ndërsa pronari i lokalit u gjobit me 10 milionë lekë të vjetra, ndërsa u pezulluan nga detyra dhe 6 efektivë policie./CNA.al

Lajmet e fundit nga