LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E akuzuar për korrupsion/ GjKKO merr vendimin për gjyqtaren Mimoza Margjeka

24 Nëntor 2020, 13:44, Aktualitet CNA
E akuzuar për korrupsion/ GjKKO merr vendimin për gjyqtaren Mimoza

GjKKO ka vendosur masën ?detyrim paraqitje? për gjyqtaren Mimoza Margjeka.

Margjeka ishte në masën ?arrest në shtëpie?. Gjyqtarja Margjeka akuzohet për veprën penale ?korrupsion?.

Nga përgjimet e SPAK doli që gjyqtarja bashkë me bashkëshortin e saj dhe një avokat i kanë marrë një shumë prej 6 mijë eurosh një të arrestuari me qëllim për ta liruar nga burgu.

Arben Cara, bashkëshorti i gjyqtares ndodhet nën masën “arrest me burg”.

Margjeka, njihet dhe si gjyqtarja që nuk njohu zgjedhjet e 30 qershorit 2019, pasi nuk i dha në shkallën e parë mandatin kryebashkiakes së PS Valbona Sako, duke dalë kundër Rilindjes dhe kryeministrit Rama në kohë vettingu.

Kjo gjyqtare ishte e vetmja që konsideroi nul zgjedhjet e 30 Qershorit, në ndryshim nga të gjithë kolegët e saj në të gjitha bashkitë e tjera të vendit./CNA.al

Lajmet e fundit nga