LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Hap Kuvendin dhe mbyll universitetet”/ Vasili “shpërthen” ndaj Komitetit të Ekspertëve

24 Nëntor 2020, 15:56, Aktualitet CNA
“Hap Kuvendin dhe mbyll universitetet”/ Vasili

Ish deputeti i LSI, Petrit Vasili ka kritikuar Komitetin e Ekspertëve për vendimin e fundit për të lejuar seancën parlamentare të të enjtes në Kuvend dhe nga ana tjetër për të mbajtur ende mbyllur universitetet.

Përmes një postimi në rrjetin social, Vasili shkruan se hapja e Kuvendit ndërkohë që nuk lejohen me urdhër grumbullimet mbi 10 veta s?ka asnjë argument apo logjikë shkencore.

Ai thekson se Komiteti Teknik i Ekspertëve merr në mëngjes urdhërin e qeverisë dhe partisë, dhe në darkë e deklaron si urdhër për qytetarët.

?Komiteti i Eksperteve(i Partise) mbyll Universitetet dhe hap Parlamentin!?

Dje Komiteti i Eksperteve vendosi qe Universitetet te vazhdojne on line pa afat sepse situata ishte renduar.

Sot po i njejti Komitet Ekspertesh lejon Parlamentin te beje seance plenare!

Kur parlamenti pezulloi seancat dite me pare ne 16 nentor rastet ishin 602 dhe humbjet e jetes ishin 8 raste, ndersa sot rastet jane mjaft me shume rreth 800 raste dhe humbjet e jetes 19 pra dy here e ca me e larte.

Pra rritja eshte realisht kritike dhe e rende!

Rritje 25% te rasteve te reja epidemiologjikisht fakt i rende dhe i pakalueshem dhe vdekjet rriten me mbi 200%.

Cfare argumente shkencore dhe teknike perdor ky Komitet Ekspertesh??

Asnje argument! Zero logjike shkencore! Zero analize objektive dhe te paanshme!

Thjesht marrin Urdherin e qeverise e te partise ne mengjes dhe e kthejne ne urdherin e Komitetit te Eksperteve?, shkruan Vasili./CNA.al.

Lajmet e fundit nga