LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve/ Nëse keni shenja gripi mos shkoni në punë

25 Nëntor 2020, 09:54, Aktualitet CNA
Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve/ Nëse keni

Përhapja e infeksionit të Covid-19 është kthyer në një shqetësim për institucionet me shtimin e rasteve të reja ditore.

Nisur nga kjo Komiteti i Ekspertëve ka rekomanduar që një pjesë e mirë e administratës të punojë nga shtëpia.

Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë sot një udhëzues për të gjithë punonjësit që kanë shenja të gripit, duke i kërkuar atyre të punojnë nga shtëpia.

?Kufizo kontaktet dhe shmang grumbullimet për të parandaluar përhapje e infeksionit?, rekomandon MSH./CNA.al.

Lajmet e fundit nga