Një vit nga tërmeti/ 10 zyrtarë në hetim për dëmtimet e një shkollë në Thumanë

26 Nëntor 2020, 08:17, Aktualitet CNA
Një vit nga tërmeti/ 10 zyrtarë në hetim për

Prokuroria e Krujë ka regjistruar procedim penal për dëmtimet e konstatuara në shkollën Ramazan Jangozi në Thumanë.

10 zyrtarë të Bashkisë Krujë janë vendosur nën hetim dhe mbi ta rëndojnë akuzat për veprat penale ?shpërdorim detyre?, ?falsifikim dokumenteve? dhe ?falsifikim i formularëve dhe stampave?.

Objekti është marrë në dorëzim nga Bashkia e Krujës pas rënies së tërmetit.

Kujtojmë që sot shënohet një vit nga tërmeti shkatërrimtar ku humbun jetën 51 qytetarë dhe u dëmtuan qindra banesa./CNA.al

Lajmet e fundit nga