“Mbledhja e Kuvendit kundër masave anti Covid”/ Gjuzi “i tërheq veshin” Ruçit

26 Nëntor 2020, 09:23, Aktualitet CNA
“Mbledhja e Kuvendit kundër masave anti Covid”/ Gjuzi “i

Deputeti i opozitës, Kujtim Gjuzi i ka ?tërhequr veshin? kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi për zhvillimin e seancës plenare.

Sipas Gjuzit, meqënëse nuk lejohen grumbullimetme mbi 10 persona, as Kuvendi nuk duhej të mblidhej pasi janë 120 persona në sallë.

?Sipas masave të reja antiCovid nuk lejohen grumbullimet me mbi 10 persona, ndërsa ne këtu në sallë jemi rreth 120?, tha Gjuzi.

Ndërkohë Ruçi tha se ka zbaruar rregullat dhe i është përmbajtur udhëzimeve të Komitetit Teknik të Ekspertëve.

?Unë e anullova seancën javen e kaluar. Në aktin e nxjerrë nuk është përfshire Kuvendi. Kuvendi do të vazhdojë punën me zbatimin e masave siç është distanca fizike, mbajtja e maskave dhe e treta, të ulim kohën e qendrimit në sallë?, u shpreh Ruçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga