“Solidariteti i BE për Shqipërinë”/ Soreca kujton 26 nëntorin: Po punojmë për rindërtimin

26 Nëntor 2020, 10:16, Aktualitet CNA
“Solidariteti i BE për Shqipërinë”/ Soreca kujton 26

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca ka kujtuar 26 nëntorin, ndërsa sot shënohet një vit nga tërmeti tragjik.

Në një postim në rrjete sociale, Soreca e cilëson si tërmetin më shkatërrues në Shqipëri me 51 jetë të humbura, ndërsa kujton solidaritetin e BE dhe shteteve anëtare.

?Më 26 nëntor 2019  Shqipëria u godit nga një tërmet shkatërrues. Një vit më pas, ne kujtojmë 51 viktimat e asaj dite të tmerrshme dhe solidaritetin e BE dhe shteteve anëtare ndaj popullit shqiptar. Tani ne punojmë për rindërtimin! Së bashku më të fortë!?, shkruan ambasadori./CNA.al.

Lajmet e fundit nga