U dëmtua nga tërmeti/ Vendoset 40 kg lëndë plasëse në pallatin 9 katësh

27 Nëntor 2020, 08:40, Aktualitet CNA
U dëmtua nga tërmeti/ Vendoset 40 kg lëndë plasëse

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, do të shëmbë sot me shpërthim të kontrolluar një pallat 9 katësh në Durrës i cili ishte i dëmtuar nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019.

Në trupin e objektit janë hapur 1100 furnela dhe është vendosur një sasi prej 40 kg lëndë plasëse dhe parashikohet që detonimi të bëhet në orën 15 të pasdites.

Kujtojmë se një vit më parë, tërmeti i 26 nëntorit solli pasoja të rënda, pasi qindra banesa u dëmtuan dhe u shpallën të pabanueshme./CNA.al 

Lajmet e fundit nga