LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama “shuan” kureshtjen/ Zbulon emrat e Komitetit të Ekspertëve, për situatën e Covid-19

7 Maj 2020, 09:36, Politikë CNA
Rama “shuan” kureshtjen/ Zbulon emrat e Komitetit të

Kryeministri Edi Rama po zhvillon paraditen e sotme një takim online me Komitetin Teknik te Ekspertëve, për situatën e Covid-19.

Mbledhja po zhvillohet publike, duke zbuluar kështu edhe emrat e Komitetit të Ekspertëve, mes të cilëve duket se janë profesor Tritan Kalo, shefja e Infektivit Najada Çomo, specialistja e sëmundjeve Epidemiologjike në ISHP, Silva Bino, mjeku Andi Koraqi si dhe zv.ministrja Mira Rakacolli, e cila eshte edhe kryetare e Komitetit.

“Për fat të mirë rezultatet flasin vetë, ka sa që merren me komitetin. Kush janë, pse s’i njohim”tha mes të tjerave Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga