LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ambasadori i OSBE është i varur nga Ditmir Bushati”/ Murrizi zbulon prapaskenat

6 Maj 2020, 21:08, Politikë CNA
“Ambasadori i OSBE është i varur nga Ditmir Bushati”/

Deputeti i opozitës parlametare, Myslim Murrizi i ftuar në emisionin ?Arena?, deklaroi se ambasadori i  OSBE në vendin tonë Bernd Bochard, është i pabesueshëm, pasi është në konflikt interesi me qeverinë, dhe është në varësi të Ditmir Bushatit.

?Bochardi është i pabesueshëm fare sepse varet nga Ditmir Bushati. Shefi i OSBE deri në dhjetor është Rama, mirëpo Rama e ka ngarkuar Ditmir, të merret me këtë dorën e dytë. Tani si mund të jesh i besueshëm.

Deri sot i ngarkuari i Ramës në OSBE, është Ditmiri, kështuqë Ditmirit po t’i mbushet mendja e shkarkon Bochardin, dhe vë kë të dojë, dhe e çon me punë në Tunizi.  Dhe si mund ta besoj unë këtë, kur ky ka konflikt interesi me qeverinë Rama.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga