LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Murrizi tregon rrogën/ “Nuk jam si deputetët e PS-së që kanë lënë vetëm qentë pa punësuar”

6 Maj 2020, 20:53, Politikë CNA
Murrizi tregon rrogën/ “Nuk jam si deputetët e PS-së

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi, i ftuar në emisionin ?Arena?, tha se nga 78 deputetë që ka mazhoranca nja 60 vetëm qentë kanë lënë pa punësuar në shtet, ndërsa tregoi dhe rrogën e tij.

“Unë kam një rrogë 1 milion e 174 mijë lekë të vjetra, por unë nuk kam ardhur kukull. Nuk jam nga këta që nuk i fton njeri në dasmë. Kam teze, halla, daja. Duhet me i sajdisur më parë ata se unë nuk bëj hipokritin, që dal me TV me qese, po nuk i qas motra dhe daja në dasmë. Shteti fillon nga familja.

Po nuk e di, këta kanë shumë kurora brenda familjes. Janë me 4-5 barqe. Janë 6-7 kolegë që i kanë të trazuar fëmijët. Nga 78 deputetë që ka mazhoranca nja 60 vetëm qentë kanë lënë pa punësuar në shtet. Me çuna, me goca, me baxhanakë, i kanë drejtorë e përjetë.”/CNA.al 

Lajmet e fundit nga