LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekonomia në kolaps/ Erion Veliaj sulmon biznesin

7 Maj 2020, 08:36, Politikë CNA
Ekonomia në kolaps/ Erion Veliaj sulmon biznesin

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj duket se po shfrytëzon situatën e krijuar nga Covid-19, për të goditur biznesin e vogël dhe shtresën e mesme të popullsisë.

Ndërkohë që biznesi i vogël po vuan pasojat e koronavirusit, dhe për dy muaj ka qënë i mbyllur tashmë i vjen edhe një tjetër goditje nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Mësohet se Veliaj do të rrethojë me hekura të gjithë rrugën Myslym Shyri, njëlloj siç është bërë me Rrugën e Durrësit, duke dëmtuar rëndë kështu dyqanet që ndodhen në atë rrugë.

Ekonomia ndodhet në kolaps për shkak të koronavirusit, dhe biznesi nuk ka xhiro, ndërsa Veliaj në vend që të ndihmojë biznesin, po i jep atij një tjetër goditje.

Ndërkohë, pronarët e dyqaneve kanë reaguar duke paralajmëruar kështu mbajtjen e një proteste, nesër në orën 12:00./ CNA.al

Lajmet e fundit nga