LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Qeveria stimuloi papunësi”/ Tabaku: Periudhë e vështirë, do goditet rëndë konsumi

7 Maj 2020, 14:02, Politikë CNA
“Qeveria stimuloi papunësi”/ Tabaku: Periudhë e

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka folur lidhur me ekonominë e vendit pas pandemisë së koronavirusit.

Sipas Tabakut, dëmi në ekonomi është 1.2 miliardë euro dhe kjo do të sjellë pasoja me periudhë afatmesme dhe afatgjatë.

?Kjo do të jetë një periudhë shumë e vështirë, do goditet rëndë konsumi. Partia Demokratike i propozoi qeverisë nxitje të konsumit. Kjo realizohet me pagesat e drejtpërdrejta, ne nuk duhet të rreshtim në asnjë moment përpjekjet për të nxitur konsumin?, tha Tabaku në ?Top Talk?.

Ish deputetja theksoi se qeveria stimuloi papunësi duke i thënë biznesit të pushojë punonjësit nga puna për të përfituar 40 mijë lek.

?Qeveria stimuloi papunësi, i tha biznesit pushoi nga puna, nxirre nga lista e sigurimeve e unë do të jap 40 mijë lekshin?, tha Tabaku./CNA.al

Lajmet e fundit nga