LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Pas 18 majit rihapen fluturimet”/ Rama: Na pret një sfidë e madhe

7 Maj 2020, 10:18, Politikë CNA
“Pas 18 majit rihapen fluturimet”/ Rama: Na pret një sfidë

Kryeministri Edi Rama është shprehur sot se pas 18 majit mund të ketë një rihapje graduale të fluturimeve, por ndërkohë tha se kjo shoqërohet me një tjetër shqetësim.

Sipas kreut të qeverisë, sfidë do të jetë respektimi i rregullave të karantinimit.

“Do të konsultojmë me ju të gjitha masat. Deri në datë 18 janë ato që janë pastaj do të vijë procesi i hapjes dhe flukseve për të hyrë në Shqipëri nga ajri apo toka, aty do të jetë një tjetër sfidë për të respektuar rregullat e karantinimit në shtëpi për ata që do të hyjnë në Shqipëri. Do të ishte mirë që ministria e Shëndetësisë të përgatisë disa materiale sensibiluzuese për qytetarët në kushtet e rihapjes për kujdes dhe respektimin e masave” tha Rama.

Lajmet e fundit nga