LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta pret në takim Dukën/ Ja kush është “vaksina” më e mirë për Covid-19

7 Maj 2020, 10:28, Politikë CNA
Meta pret në takim Dukën/ Ja kush është

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka.

Mësohet se në këtë takim është folur për rinisjen e futbollit, të ndërprerë nga koronavirusi.

Kreu i shtetit thekson se futbolli duhet të rinisë, pasi sporti në përgjithësi është vaksina më e mirë për koronavirusin.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se me protokollin e duhur sanitar, që tani është bërë gati nga federata, topi duhet të nisë të rrotullohet sërish.

“Kënaqësi të prisja sot Presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, z.Armand Duka, i cili më njohu me protokollin sanitar të përgatitur nga ekipi mjekësor i FSHF-së, sipas udhëzimeve të UEFA-s, për rifillimin e aktiviteteve futbollistike sa më parë të jetë e mundur.
Besoj se me përpjekje dhe mirëkuptim, ashtu si edhe në shumë vende të tjera, edhe ne t?i rikthehemi në kushtet e reja dhe me protokollin e duhur sanitar, jetës futbollistike, por edhe sportive në vend.
Nuk ka vaksinë më të mirë për mbrojtjen e shëndetit se sa sporti,”-shkruan Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga