LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllja e shkollave, kopshteve dhe çerdheve/ Basha “urdhër” Ramës

9 Mars 2020, 16:10, Politikë CNA
Mbyllja e shkollave, kopshteve dhe çerdheve/ Basha

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar për vendimin e Ministrisë së Arsimit për të mbyllur të gjitha institucionet arsimore pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha thotë se shteti duhet të paguajë njërin nga prindërit që do kujdeset për fëmijët që qëndrojnë në shtëpi.

?Pas vendimit për mbylljen e shkollave, kopshteve dhe çerdheve, duhet që shteti të paguajë apo kompensojë me vlerë të plotë një nga prindërit në marrëdhënie pune që duhet të kujdeset për fëmijët e vegjël gjatë kohës që çerdhet, kopshtet dhe shkollat qëndrojnë të mbyllura?, deklaron lideri i demokratëve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga