LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pastron gjakun dhe ndihmon me tretjen/ Ky perim nuk duhet të mungojë në asnjë vakt tuajin

29 Qershor 2019, 19:22, Lifestyle CNA
Pastron gjakun dhe ndihmon me tretjen/ Ky perim nuk duhet të mungojë

Panxhari është një nga perimet që është quajtur si një ?superushqim? nga shumë profesionistë të shëndetit, që i inkurajojnë njerëz me profesione të ndryshme të konsumojnë panxhar. Panxhari është një perim që siguron ushqyes natyral nga toka, diçka që në vetëvete do t’iu japë fuqi. Po nëse ia shtoni këtë perim dietës tuaj të përditshme? Nuk është se do të bëheni “mbinjerëzor” por shumë gjëra do të ndryshojnë në trupin tuaj, do të ndjeheni më mirë se asnjëherë. Ja disa nga arsyet pse duhet ta konsumoni panxharin:

1-Aktiviteti juaj fizik do të përmirësohet

2-Do të keni më shumë energji

3-Do të keni një peshë të shëndetshme trupore

4-Do të ulë presionin e lartë të gjakut

5-Pastron gjakun

6-Përmirëson tretjen

7-Ju ndihmon të bëni një gjumë të mirë/ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga