LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Më kanë plagosur me thikë”/ Aktori tregon incidentin e frikshëm në skenë

29 Qershor 2019, 18:52, Lifestyle CNA
“Më kanë plagosur me thikë”/ Aktori tregon incidentin

I ftuar në emisionin ?Thumb? aktori i njohur i humorit, Visjan Ukcenaj ka treguar një nga skenat më të frikshme që i kishte ndodhur gjatë vënies në skenë të një komedie të zezë. Ai tregoi si kolegu i tij e plagosi me thikë gjatë provave gjenerale.

?Na kanë ndodhur probleme, aksidente. Për shembull, mua më kanë plagosur në 2013, me thikë në teatër. Kam dhe një shenjë. Kemi qenë në prova gjenerale, ka qenë salla pothuajse plot, kemi pasur një shfaqje komedi të zezë.

Dhe personazhi në fund i hidhej për t?u vetëvrarë personazhit tjetër, sepse ai rrinte me një thikë po s?donte ta vriste se kishte frikë. Skena e fundit është që i hidhesha atij, po ai duhet ta ulte dorën kur t?i hidhesha. Ai u tremb dhe kur ju hodha, e ngriti pak dorën.

Dhe unë ndjeva një pickim, por vazhdova se kisha një monolog për të bërë edhe ndieja një gjë të ftohtë. Dhe vazhdova, vetëm kur shikoj një gropë këtu në mish.

E vazhdova, zgjati monologu 2 minuta, por s?dukej se kisha një kanatjere dhe një këmishë shumë të trashë sipër. Sa mbaroj monologun, hap këmishën dhe shoh një njollë gjaku. Vrap ma bënë me cigare, ma mbuluan çik, ika e qepa dhe shpëtova.?

Lajmet e fundit nga