LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Protesta para Kuvendit/ Prokuroria zbardh vendimin për 6 të arrestuarit

23 Nëntor 2018, 20:02, Aktualitet CNA
Protesta para Kuvendit/ Prokuroria zbardh vendimin për 6 të

Prokuroria e Tiranës ka zbardhur vendimet për 6 personat e arrestuar në protestën para Parlamentiti ditën e djeshme.

Në një njoftim publikuar për mdiat Prokuroria bën me dije se 6 të arrestuarve u  është caktuar masa ëe sigurisë areest me burg.

Njoftimi i plotë:

Në vijim të veprimeve të kryera nga ana e prokurorisë është kërkuar në Gjykatë:

–       Vleftesimi i ligjshem i arrestit ne flagrance per shtetasin Fluturim Goleci, i dtl.20.05.1988, dhe Caktimi i masës së sigurimit ?arrest ne burg? parashikuar nga neni 238 i K.Pr.Penale.

–       Vleftesimi i ligjshem i arrestit ne flagrance per shtetasin Ruzhdi Daci, i dtl.01.06.1965, dhe Caktimi i masës së sigurimit ?arrest ne burg? parashikuar nga neni 238 i K.Pr.Penale.

–       Vleftesimi i ligjshem i arrestit ne flagrance per shtetasin Marsel Velillari, i dtl.12.03.1990, dhe Caktimi i masës së sigurimit ?arrest ne burg ? parashikuar nga neni 238 i K.Pr.Penale.

–       Vleftesimi i ligjshem i arrestit ne flagrance per shtetasin Dorjan Protoduari, i dtl.03.09.1988, dhe Caktimi i masës së sigurimit  arrest ne burg ? parashikuar nga neni 238  i K.Pr.Penale.

–       Vleftesimi i ligjshem i arrestit ne flagrance per shtetasin Amarildo Sinanaj, i dtl.04.02.1988, dhe Caktimi i masës së sigurimit ?arrest  ne burg? parashikuar nga neni 238  i K.Pr.Penale.

–       Vleftesimi i ligjshem i arrestit ne flagrance per shtetasin Shpati Bilbilaj, dhe Caktimi i masës së sigurimit ? arrest ne burg ? parashikuar nga neni 238 i K.Pr.Penale.

Si persona te dyshuar per kryerjen e veprave penale te:

Po punohet me intensitet per zbardhjen e rrethanave te ngjarjes.

Lajmet e fundit nga